Korytarz kliniki stomatologicznej
Kolor we wnętrzach.
25 maja 2016
zopim-komunikator
Komunikator internetowy na naszej stronie
11 lipca 2016
Pokaż wszystkie

Nowe kolekcje płytek.

showroom Caesar

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materiałów wykończeniowych i okładzinowych, jednak większość inwestorów decyduje się na płytki ceramiczne i gresowe. Dlatego w poszukiwaniu inspiracji oraz nowych kolekcji płytek wybraliśmy się do Włoch, gdzie zwiedziliśmy fabrykę oraz showroom’y wiodących producentów tego sektora:

  • Caesar
  • Refin
  • Ornamenta.

Kilkudniowy pobyt wypełniły nie tylko przeglądy najnowszych kolekcji proponowanych przez wyżej wymienione marki, ale również wycieczka do fabryki Refin, gdzie poznać mogliśmy kompletny proces produkcji na każdym jego etapie – od wydobycia kruszywa po pakowanie.

Refin, Ornamenta, Caesar

Utwierdziliśmy się w fakcie, że wciąż na topie pozostaną heksagonalne kształty, patchworkowe wzory oraz drewnopodobne gresy. Jednak dla tych, którzy nie boją się wyróżnić Ornamenta w swojej ofercie ma wiele kolekcji, które opierają się o odważne, graficzne wzory nawiązujące do kreskówek oraz zwierzęcych motywów takich jak zebra czy cętki, które interpretować można na własny sposób dobierając nietypowe kolory na tło. Jesteśmy pewni, że te kolekcje również znajdą swoich głębokich fanów i wkrótce będą mogły zostać użyte w kolejnym naszym projekcie.

heksagonalne płytki, patchork

Ornamenta

Dla sympatyków szarości mamy również kilka nowości –  imitacje blachy, trójwymiarowe kształty czy płytki z mikrodrobinkami, które w świetle nadają ciekawy blask na powierzchni. Co nietypowe to z pewnością gresy imitujące spękania, których szczeliny wypełnione są brokatową masą oraz płytki o wzorze kartki w kratkę ze szkolnego zeszytu, po których można pisać kredą jak po ścianie tablicowej.

płytki gresowe Refin, Ornamenta, Caesar

To tylko mały ułamek tego, co zobaczyliśmy – tyle nowości, że aż napawają do pracy!